Úvodní strana

Existují samozřejmě i tací, kterým nestačí jen sedět a sledovat dění kolem sebe. Někoho možná vic než samotný výhled a krása krajiny zajímá, jak takový výlet vypadá z pohledu pilota. Zatímco se cestující kochají krásami naší vlasti, pilot musí svou pozornost věnovat nejen řízení letadla, ale také tomu, aby se neodchýlil od trasy, aby nezabloudil do prostoru, kde nemá co dělat, musí komunikovat s pozemními stanicemi a dbát na bezpečnost letu. Před samotným letem musí provést předletovou prohlídku letadla, aby pak nebyl ve vzduchu nemile překvapen něčím, co mohl odhalit už na zemi, musí naplánovat trasu letu, zkontrolovat aktivaci vzdušných prostorů, stejně jako meteorologickou situaci a předpověď počasí a tak dále.

Let se dá rozdělit do tří základních částí - předletová příprava, vlastní let a poletový rozbor. Každá z těchto částí má své náležitosti, zejména předletová příprava letadla a posádky. Člověk, který se v letectví nepohybuje, nemá moc možností nahlédnout "pod pokličku" třeba právě předletové přípravě, i když by ho to třeba zajímalo. Avšak pokud čtete tyto řádky, už víte, že to rozhodně není nic nemožného. Stačí si domluvit termín a na jeden den si vyzkoušet činnost posádky malého letadla. Během tohoto dne pomůžete pilotovi s předletovou prohlídkou letadla, plánováním letu, řízením letadla a nakonec s jeho natankováním a odstavením. Během letu budete sedět na pravé sedačce, tedy místě druhého pilota, ze kterého si můžete vyzkoušet, jaké to je, když letadlo reaguje na pohyby ručního i nožního řízení.

Vaše působení ve funkci výkonného letce nemusí být samoúčelné - tuto příležitost můžete využít a vzít s sebou další přátele nebo členy rodiny, kteří vám mohou celý průběh zdokumentovat a zároveň si udělat výlet.

Fotografování
Na den pilotem
Letadla
Základna
 
Cena
Kontakt
 
Pocítadlo